טיפול טבעי להקלה על אסתמה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול טבעי

טיפול טבעיקיימים מספר טיפולים שהראו תוצאות טובות בהקלה על התקפי האסתמה והסימפטומים. עם זאת, חשוב לזכור שהרפואה הקונבנציונלית והשימוש במשאפים ובתרופות הוכחו מדעית בעשרות מחקרים, ולכן אין לוותר על הטיפול המקובל אלא לשלב את הטיפול הטבעי.

קיימים מקרים רבים בהם טיפול טבעי עוזר להקלה על התקפים במקרי אסטמה קלה ואף מפחית את השימוש בתרופות, ועל כן אין להקל ראש בטיפול זה וכדאי מאוד לשלב טכניקות שונות להקלה על הסימנים.

הטיפול הטבעי מומלץ בעיקר במקרים של אסתמה קשה, וכאשר הטיפול הקונבנציונלי לא משיג תוצאות מספקות. כמו כן, כדאי להתייעץ עם הרופא לפני תחילת הטיפול ולשקול היטב את תופעות הלוואי האפשריות.

אימון נשימתי

קיימים סוגים שונים של תרגילים המשפרים את טכניקת הנשימה ובכך עוזרים להקלה על הסימנים של חולי אסתמה.

תרגול יוגה או תרגילים אחרים יכולים להוריד את מינון התרופות ולהפחית את הופעת הסימפטומים, ובנוסף תורמים להרגשה הכללית ולשיפור הכושר הגופני.

אקופונטורה (דיקור סיני)

טכניקה בה מכניסים מחטים לנקודות שונות בגוף, אשר אמורה לגרום להרגעה ולהקלה על הכאב במגוון מחלות כולל אסתמה. מדובר בפרוצדורות קלות ונטולות סיכון אשר עשויות לשפר את ההתמודדות עם מחלת האסתמה.

תמציות צמחים

קיים מידע בנוגע לשימוש בתמציות צמחים שונות העשוי להקל על סימני מחלת האסתמה. טיפול זה לקוח מהרפואה הסינית והיפנית, ומספר מחקרים הראו שיפור קל לאחר השימוש בתמציות אלה.

יש לציין שלמרות שמדובר בחומרים טבעיים, השימוש בתמציות מצמחים שונים יכול לגרום לתופעות לוואי ואף להזיק, ועל כן רצוי מאוד להתייעץ עם הרופא המטפל לפני תחילת הטיפול.

אומגה 3

חומצות שומן מסוג אומגה 3 מצויות בעיקר בדגים, ונחשבות לבעלות סגולות רפואיות. חומצות השומן האלה הן בעלות יכולות מסוימות בהפחתת תהליכים דלקתיים, ועל כן יכולות להפחית את הדלקת הגורמת להיצרות הסימפונות ולהופעת התקפי האסתמה.

מלבד זאת, באומגה 3 סגולות רפואיות נוספות כמו שיפור הריכוז, הורדת ה-LDL וכו', ועל כן שימוש קבוע בתוספי אומגה 3 או אימוץ תזונה עשירה בדגים יכולים לעזור מבחינות רבות כולל הקלה בסימני האסתמה.

הומאופתיה

הומאופתיה הוא טיפול שמטרתו לגרות את יכולת הריפוי העצמי של הגוף באמצעות שימוש במינון מזערי של חומרים שונים.

תכשירים הומאופתיים המיועדים לחולי אסתמה מכילים מינון נמוך ביותר של חומרים המהווים טריגר להתקפי האסתמה, ובכך עוזרים "ללמד" את הגוף להתמודד עם ההתקף.

נכון להיום, אין עדיין מידע מספק בנוגע ליעילות הטיפול ההומאופתי והאם הוא בכלל עוזר, ולכן יש להתייחס לתרופות אלה בעירבון מוגבל ולהשתמש בהן באישור הרופא בלבד.

אבחון ממוחשב בשילוב טיפול נטורפתי

יעידו מטופלים רבים שטיפול נטורפתי המבוסס על ההשקפה ההוליסטית שבה יש קשר הדוק בין גוף ונפש. כלומר, אם האדם יספק לגוף את כל מה שהוא צריך – תזונה נכונה, פעילות גופנית מתאימה ובמקביל יהיה שלם מבחינה נפשית מכל המשתמע מכך – יהיה בריא.

אבחון ממוחשב פורץ דרך המבוסס על רפואת תדרים מסוגל לאבחן בעיות באיברים שונים בגוף. לאחר איבחון האיברים בעזרת הטכנולוגיה, ניתן לטפל באופן טבעי באסתמה ובאמצעות הגישה הטיפולית הנטורפתית המטופל יחוש הקלה לאורך זמן.

מחלת אסתמה היא מחלה כרונית ולכן, שילוב של תזונה נכונה ואורח חיים בריא הם אלו שיאפשרו התמודדות טובה יותר ולכן, השיטה הנטורפתית מומלצת במיוחד לסובלים מתופעה זו.

טכניקות הירגעות

ידוע שהתקפי אסתמה מוחמרים ממצבי סטרס ולחץ נפשי, ושימוש בטכניקות שונות להירגעות ורלקסציה יכול לעזור להפחתת סימני המחלה.

מדיטציה, היפנוזה או ביופידבק יכולים לעזור להתמודדות עם הלחץ ולהפחית בכך את תדירות וחומרת ההתקפים.

טיפול שאינו מוכח מדעית

החיסרון הגדול בטיפול הטבעי הוא שעדיין לא קיימת הוכחה מדעית ומחקרית בנוגע ליעילות הטיפול והצלחתו ביחס לטיפול המקובל. ועל כן, אין להשתמש בטיפול זה כתחליף אלא רק כתוספת לטיפול התרופתי המומלץ על ידי הרופא.

קיימים סיפורים רבים של מטופלים שויתרו על הטיפול הקונבנציונלי בשביל הטיפול הטבעי וחוו על בשרם התדרדרות במצב עד הגעה לסיכון רב. ולכן, הטיפול הטבעי צריך להתבצע במידה, ללא הזנחה של הטיפול המקובל.

יש לזכור שאסתמה היא מחלה שעלולה להסתבך ולגרום להתקפים מסכנים חיים, ואין להקל ראש בטיפול או לבצע דברים שעלולים לסכן את החיים.

ראו גם:

טיפול טבעי בברונכיטיס

טיפול נטורופתי לסובלים מברונכיטיס

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן