מחקרים חדשים על מחלות ריאה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחקרים חדשים על מחלות ריאה

מחקרים חדשים על מחלות ריאהאין צורך בסיסי וראשוני יותר מאוויר לנשימה… לכן, מחלות ריאה הן מחלות המקשות גם על פעולות פשוטות ופוגעות בתפקוד היומיומי. לא מעט מחלות ריאה הן כרוניות ולכן הטיפולים  הניתנים הם כאלה המקלים על התסמינים ולא פותרים את הבעיה לחלוטין. עדיין, נעשים מחקרים רבים בתחום מחלות הריאה וישנו חיפוש מתמיד אחר דרכי טיפול ואבחון חדשות ומציאת תרופות חדשות שיהיו יעילות יותר בהתמודדות עם המחלות. ישנן התפתחויות רבות בתחום, כולל בהתמודדות עם סרטן הריאות.

טיפול חדשני במחלת ריאות חסימתית

COPD נחשבת לאחת ממחלות הריאה הקשות ביותר. היא מופיעה לרוב בגיל 65 ומעלה, במיוחד בקרב מעשנים ונמצא שהיא גורמת למוות אפילו יותר מסרטן הריאות. המחלה באה לידי ביטוי בשיעול מאומץ, פליטת כיח וקוצר נשימה, במיוחד קושי בנשיפה. טיפול חדשני שהובא מגרמניה סייע למטופלת אשר התקשתה ללכת מספר מטרים מבלי להתנשף.

כיממה שעות אחרי הטיפול היא יכלה להתהלך כמעט ללא קושי. במהלך הטיפול מוחדר ברונכוסקופ – צינור גמיש שבקצהו מצלמה וכלי זעיר לניתוח דרך קנה הנשימה. באמצעות הצינור מוחדרים כעשרה קפיצים אשר מכווצים למינימום את הרקמה הפגועה ובכך כמעט מנטרלים את השפעתה.

תרופה חדשה לאסטמה

אסטמה היא מחלה מעיקה הגורמת לקוצר נשימה, צפצופי נשימה, לחץ בחזה ושיעול תכוף. הטיפול שנקבע ברוב המקרים כולל תרופות ומשאפים, אך כל חידוש מקל והופך את החיים בצל המחלה לנוחים יותר. בשנים האחרונות פותחה גלולה לטיפול באסטמה. זו למעשה הגלולה הראשונה שפותחה לטיפול במחלה.

במחקר שנערך במימון נוברטיס פרמצבטיקה, המכון הלאומי לבריאות ומחקר בבריטניה ומחלקת הנשימה של האיחוד האירופי נראה כי הגלולה הפחיתה בקרב נחקרים את תסמיני האסטמה באופן משמעותי. במחקר בו לקחו המשתתפים את התרופה הנקראת Fevipiprant בנוסף לטיפול הרגיל שלהם נמצא שיפור משמעותי לעומת חולים אשר לקחו כדור פלצבו בנוסף לטיפול הרגיל. המחקר כלל מדידות של תסמיני תפקוד ריאות בקרב הנחקרים וגם בדיקות CT.

שיטה חדשה לאבחון סרטן הריאות

 בדיקת אבחון לסרטן הריאות נכנסה כחלק מהבדיקות השגרתיות המתבצעות לגילוי המחלה והיא כלולה בסל הבריאות. ככל שמתגלה הקשר בין מבנה הדנ"א לבין היווצרותן של מחלות סרטן שונות כך ניתן יהיה להכניס בדיקות המבוססות על בדיקת הדנ"א לגילוי הסרטן. בדיקה שעומדת בינתיים על הפרק היא בדיקת רוק, בדיקה פשוטה, זולה ולא פולשנית אשר תאפשר לזהות מבנה דנ"א פגום המצביע על קיומו של סרטן כזה או אחר.

פיתוח תרופות חדשות לסרטן הריאות

בעקבות הגילויים שהביאו לפיתוח שיטות אבחון חדשות וספציפיות לבעיה, הולכות ומתפתחות גם תרופות שיטפלו בבעיה וזאת מבלי לפגוע בתאים בריאים. היום ניתן לייצר באופן מלאכותי נוגדנים לחלבונים מסוימים או קולטנים בשיטות מתוחכמות הנכללות בתחום הננו טכנולוגיה.

ישנן שלוש תרופות שהוכחו כיעילות הפועלות על שלושה גנים אשר מוטציה בהן עלולה לגרום להתפתחות סרטן ריאות, הגנים ROS1, ALK ו- EGFR. עם זאת, תרופות אלה מוגדרות בינתיים כמאריכות חיים ומשפרות את איכותם אך לא כאלה הממגרות את המחלה לחלוטין.

מחקרים בדקו: האם צריכת יוגורט וסיבים תזונתיים עלולה להקטין את הסיכון לחלות בסרטן הריאות?

אולי יעניין אותך גם:

אופב – התרופה החדשה שנותנת תקווה לסובלים ממחלות ריאה קשות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן