מערכת לניטור לחולי copd ושירותי טלרפואה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שירותי טלרפואה לחולים בcopd

שירותי טלרפואה לחולים בcopdאחת התופעות המעניינות ביותר ברפואה המודרנית שמצילה את חייהם של חולים רבים מדי שנה וחוסכת זמן רב והתרוצצויות מיותרות לחולים רבים אחרים נקראת טלרפואה.

בעבר, על מנת לעבור אבחון רפואי היה צורך לקבוע פגישת ייעוץ ואבחון עם רופא ולהגיע אליו פיזית. הודות להתפתחויות הטכנולוגיות המודרניות ניתן כיום לעבור בדיקות אבחון מורכבות ולעקוב אחר מצבם של חולים מבלי שהרופא והחולה ישהו במהלך הבדיקה באותו החדר.

ניטור מרחוק של חולי copd

Copd או מחלת ריאות חסימתית כרונית הוא השם הרפואי של שתי מחלות עיקריות: דלקת סמפונות כרונית ונפחת. מדובר על מחלות חמורות שבאות לידי ביטוי בשיעול חריף, לחץ בחזה, צפצופים בזמן הנשימה, קוצר נשימה שמופיע במאמץ וקושי בנשימה.

מאחר ומדובר על מחלות כרוניות שהולכות ומחמירות עם הזמן, הרי שישנה חשיבות עליונה לנטר את מצב החולים ללא הרף ובאופן שוטף ככל האפשר.

בנוסף לכך, הטיפול במחלות ניתן באופן אינדיבידואלי לכל חולה וחולה ועל מנת לבדוק את יעילות הטיפול ועל מנת להתאים את הטיפול באופן המוצלח ביותר לחולה, יש גם כן לנטר את מצבו באופן שוטף וקפדני.

עד לפיתוח הבדיקות בשיטת הטלרפואה, החולים היו נאלצים לגשת לרופאי הריאות אך כיום כאמור, מדובר על מצב שונה לגמרי שכן הודות לשירותי הטלרפואה ניתן לבצע מעקב קפדני אחרי החולים ב- cops גם מבלי שיעזבו את ביתם כלל.

סך הכול מדי שנה הולכים לעולמם שלושה מיליון בני אדם כתוצאה מ- copd ובישראל לבדה מתים 3000 חולים מדי שנה. הגורם המרכזי להתפרצות המחלה הוא עישון במשך שנים רבות.

אילו בדיקות ניתן לבצע באמצעות טלרפואה בהקשר של copd?

להלן חלק מהבדיקות שניתן לבצע כיום בחולי copd באמצעות שירותי טלרפואה:

  • Telemedicine Console – קונסולה מיוחדת שמיוצרת באופן בלעדי לסובלים מ- copd. הקונסולה מורכבת ממסך מגע ומערכת תקשורת ומאפשרת לחולים למלא שאלון ייעודי. השאלון נשלח באמצעות המערכת לרופא ובעזרת התשובות של החולים, הוא מסוגל להעריך את מצבם ולעקוב אחר השיפור או ההרעה במחלתם.
  • Telebreather – מכשיר ייעודי שמאפשר למדוד מרחוק את תפקודי הריאות של הנבדק.
  • Oxsimeter Telepulse – מכשיר מתקדם שמאפשר למדוד את הרמה המדויקת של רוויון החמצן בדמו של הנבדק.
  • Communication center module – זוהי יחידת התקשורת שאליה מוזרמים הנתונים השונים. המערכת אוספת את הנתונים מהחולה ומעבירה אותם ישירות לגורם המטפל או למוקד הרפואי.

היתרונות של מערכת לניטור מרחוק של חולי copd

למערכת הניטור מרחוק של חוליcopd קיימים יתרונות רבים מספור. כך למשל המערכת מאפשרת לחולים לחסוך זמן רב ביותר כיוון שעל מנת לאסוף את הנתונים על מצבם, הם לא צריכים לעזוב את הבית.

בנוסף לכך, הודות למערכת הניטור, המעקב אחרי מצבם של החולים יכול להתבצע באופן קפדני יותר וצמוד יותר.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמפאת הסרבול של הצורה הישנה שבה התקיימו הבדיקות, לא אחת החולים נמנעו מלגשת לרופא בקביעות. מאחר ומדובר כיום על בדיקות שניתן לבצע ללא מאמץ מהבית, הרי שההיענות לטיפול ולמעקב גבוהה יותר.

יתרון נוסף בא לידי ביטוי בכך שהבדיקות מבוצעות תמיד על אותם המכשירים וכך ניתן ליהנות מרמת דיוק ואמינות גבוהה במיוחד.

אם לא די בכך הרי שהמערכת מאפשרת לזהות מצבי חירום בזמן אמת וכך ניתן להגיש טיפול במהירות וסמוך ככל האפשר להתרחשות מקרה החירום. העתיד כבר כאן.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן