טיפול בסרטן הריאות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גידול

גידולהטיפול בסרטן הריאות משתנה בהתאם לסוג הסרטן, דרגתו ומיקומו. כאשר בוחרים את הטיפול, מתחשבים בגודל הגידול, מידת התמיינות התאים,התפשטות לקשריות לימפה סמוכות ולמבנים נוספים ושליחת גרורות לאיברים מרוחקים. .

לכל סוג של גידול טיפול אחר, ומחקרים רבים נעשו בנושא על מנת להתאים את הטיפול שיגרום לסיכויי ההצלחה הגדולים ביותר.

במהלך בחירת הטיפול מתחשבים כמובן בדעת החולה, שהופך לשותף מלא בקבלת ההחלטות בנוגע לטיפול.

אפשרויות הטיפול בסרטן הריאה כוללות ניתוח, כימותרפיה, הקרנות וטיפולים נוספים, כאשר בדרך כלל משלבים בין מספר סוגי טיפול על מנת להגיע להצלחה מירבית.

טיפול כירורגי

במהלך טיפול זה מסירים את הרקמה הגידולית מהריאה. במהלך הניתוח הכירורגים מנסים להסיר את הגידול עם שוליים נקיות, על מנת להבטיח הסרה מלאה של הרקמה הפגועה וכמו כן מסירים קשריות לימפה אליהם קיים חשד שהגידול חדר.

על פי גודל הגידול, המנתחים מחליטים על הפרוצדורה הנדרשת, כאשר בגידולים קטנים מסתפקים בהסרה של הגידול בלבד, וככל שהגידול גדול יותר מסירים חלקים נרחבים יותר של הריאה:

  • הסרת סגמנט – מתבצעת במקרה שהגידול גדול אך תופס סגמנט אחד בלבד (חלק מהאונה)
  • הסרת אונה – במקרה שהגידול מערב אונה שלמה
  • הסרת ריאה – במקרה שמדובר בגידול נרחב המשפיע על כל רקמת הריאה ואין אפשרות להשאיר את הריאה הספציפית.

בדומה לכל פרוצדורה כירורגית, גם לניתוחים מסוג זה סיכונים, כמו דימום וזיהום. בדרך כלל לאחר הניתוח המטופלים סובלים מקוצר נשימה הנובע מהמחסור ברקמה שהוסרה, ופעמים רבות זהו מצב חולף המוקל על ידי פיזיותרפיה מתאימה.

טיפול כימותרפי

תרופות כימותרפיות הן תרופות שמחסלות את התאים הסרטניים במנגנונים שונים. אלה תרופות "חזקות" מאוד שגורמות לתופעות לוואי קשות, בעיקר מפני שהן פוגעות גם בתאים בריאים.

בדרך כלל הטיפול הכימותרפי מתבצע בתקופות המכונות "קורסים", אשר כוללים תקופות קצרות בהן מספקים טיפול וביניהן תקופות מנוחה של מספר שבועות או חודשים בהתאם לפרוטוקול.

הטיפול הכימותרפי מתבצע בדרך כלל בשילוב עם טיפול כירורגי או הקרנתי, ולמרות תופעות הלוואי הקשות משיג תוצאות יפות.

הקרנות

הטיפול בהקרנות כולל שימוש באנרגיה מייננת בעצמה גבוהה על מנת להרוג את התאים הסרטניים.

האנרגיה מכוונת אל הגידול וגורמת להרס התאים ולהקטנת הגידול. ברוב המקרים הטיפול בהקרנות מתבצע בנוסף לטיפולים אחרים על מנת לשפר את הפרוגנוזה ואת סיכויי הצלחת הטיפול.

טיפול ביולוגי

הקו החדש של התרופות נגד מחלות סרטניות שונות מתבסס על תרופות "מוכוונות מטרה" אשר מגיעות אל הגידולים ומונעות את תפקודם התקין.

על ידי השימוש בתרופות מסוג זה ניתן לשפר באופן משמעותי את סיכויי הצלחת הטיפול ולאפשר את חיסול הגידול.

הטיפול הביולוגי הוא טיפול חדשני, וכיום נחשב לטיפול במקרים מתקדמים של סרטן הריאות שלא הושפעו מהקו הראשון של הטיפול.

Avastin (Bevacizumab)

תרופה אשר מונעת את הווסקולריזציה (יצירת כלי דם) סביב הגידול ובכך מונעת את אספקת הדם הסדירה לרקמה הגידולית. כל גידול דורש אספקת דם על מנת להמשיך לחיות, ובשימוש בתרופה זו אספקת הדם נמנעת, הגידול מפסיק לקבל חמצן ונוטריינטים וכתוצאה גדילתו נעצרת.

 ברוב המקרים משתמשים באווסטין בשילוב עם טיפול כימותרפי אחר, וכיום התרופה מאושרת למקרים מתקדמים וחוזרים של סרטן הריאות מסוג non small cell.

Traceva (Erlotinib)

תרופה המונעת את שגשוג הגידול על ידי חסימת סיגנלים כימיים שונים במחזור התא. התרופה מאושרת לחולים עם גידולים חוזרים או במקרים מתקדמים שאינם מגיבים היטב לכימותרפיה.

יש לציין כי התרופה יעילה יותר עבור חולים שאינם מעשנים, והיא גורמת לתופעות לוואי כמו פריחה ושלשולים.

ראו גם:

ריכוז הטיפולים הנפוצים לסרטן הריאות

סרטן ריאות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן