בדיקת רוק לאיתור מחלת סרטן ריאות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בדיקת רוק לאיתור מחלת סרטן ריאותסימפטומים מגוונים יכולים להצביע על חשד לקיומו של סרטן הריאות. בדיקה מקובלת מאוד לצורך זיהוי וודאי לסרטן הריאות הינה הביופסיה. בנוסף, ישנן כמובן גם לא מעט בדיקות מקדימות שניתן לבצע בכדי לאשר או להפריך את החשד לקיומו של סרטן זה.

בין היתר ניתן לשלוח את המטופל לבצע צילום חזה, ניתן לבצע סריקה מסוג CT, לפעמים ניתן להיעזר בבדיקת הדמיה מגנטית מסוג MRI. בדיקה מקובלת נוספת יכולה להתבצע על תוצאותיו של שיעול כבד – בדיקה של הכיח. ניתן לאתר תאים סרטניים באופן זה אך דיווח מדעי חדש מגלה על דרך נוספת, הרבה יותר פשוטה, קלה ואפילו מידית וגם – זולה לביצוע. מדובר באפשרות לבדיקת רוק לצורך איתור סרטן ריאות. בעתיד, קובעים המומחים, קיימת סבירות גבוהה לאפשרות הזיהוי של סוגי סרטן נוספים על סמך ממצאים ברוק.

הליך שאיננו פולשני

בדיקה מקובלת מאוד לזיהוי סרטן הריאות נשענת על הליך כירורגי ולקיחת ביופסיה. כמו כל הליך כירורגי, יש חסרונות לכך לרבות אי נוחות למטופל וכן תקופת החלמה מסוימת. לעיתים, כך סבורים מדענים מסוימים, עלולה הביופסיה לכשעצמה להביא לזירוז התהליך הסרטני באופן שלא נחקר באופן ממצא.

לבדיקות רוק שתאפשר גילוי וזיהוי של מחלת סרטן הריאות יש יתרון ברור בכך שאין זו בדיקה פולשנית. בדיקת הרוק, למעשה קבלת דגימת די אין אי שנאסף באופן זה, לא מביאה עימה כל תופעות לוואי שהן. זוהי בדיקה קלה לביצוע שלא מסיבה אי נוחות לנבדק. חשוב לא פחות – מדובר בבדיקה שבהמשך ניתן יהיה לשכלל כך שתתאים גם לגילוי סוגים אחרים לגמרי של סרטן. מדענים צופים שבעתיד ניתן יהיה באמצעות שיטה זו לגלות סימנים לדי אן אי המלווה מחלה ממאירה למינים רבים של מחלות, אולי אף מעבר לסרטן.

כושר הבחנה גבוה

בטווח הזמן הנראה לעין צפויים להתבצע לא מעט מחקרים קליניים בנושא איתור מחלת הסרטן באמצעות דגימת רוק. כבר כיום צופים כי די אן אי המאפיין את הגידול הסרטני מגיע לרוק וניתן לזיהוי ברזולוציה מצוינת. משמעות הדבר היא כי אבחון המחלה צפוי להיות קרוב לוודאי מדויק מאוד וכי לא ייווצרו מצבים של זיהוי מוטעה של המחלה בקרב אדם בריא.

בשורה נוספת שמביאה עימה הבדיקה החדשה הינה מהירות קבלת התשובה. לעומת בדיקות רבות הקיימות כיום, בדיקת הרוק צפויה להניב תוצאה מהירה הרבה יותר. אם הבדיקות המקובלות כיום כגון ביופסיה או בדיקה לאיתור מוטציות נזקקות לימים ארוכים לצורך פענוח, הרי שבדיקת רוק מהירה באופן כמעט בלתי נתפס.

עד כמה מדובר בבדיקה מהירה? ההערכה היא שניתן לקבל את התוצאה בתוך דקות ספורות. לכך יש להוסיף כמובן את הפרוצדורה של איסוף הדגימה, פרוצדורה שהיא קלה ופשוטה במיוחד כאשר כל מה שצריך זה מעט רוק.

בדיקה זולה במיוחד

הרפואה המודרנית מציעה אפשרויות אבחון מרהיבות שלא היו קיימות עד לעת האחרונה. עם זאת, קיימת בעיה שנובעת מעלות גבוהה. גם בהיבט זה, של עלות בדיקת הרוק לזיהוי סרטן ריאות, צפויה בשורה של ממש. הבדיקות הנפוצות כיום כרוכות בעלויות של מאות ולפעמים גם אלפי דולרים לעריכת הבדיקה וניתוח התוצאות. ביופסיה היא תהליך כירורגי יקר וגם האופציות הזולות יותר יקרות למדי.

בדיקת הרוק מהווה עולם חדש לגמרי. עלות של עריכת בדיקה וניתוח התוצאות במעבדה מוערך בכמאה עד מאה וחמישים שקלים בלבד. לעומת עלויות של כאלף וחמש מאות עד עשרת אלפי שקלים לבדיקות הקיימות כיום, מדובר ללא ספק בבשורה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן